Teamzone200
top of page

איך לשרוד את החגים מבלי להשמין!

שנת תש"פ בפתח, החגים ממש עוד כמה ימים פה ולנו חשוב שתמשיכו לשמור על אורח חיים בריא, תזונה נכונה ואימונים.

קבלו את הטיפים שלנו לחגים בריאים ולא משמינים...


שנה טובה

בערבי החג:

1. העדיפו לאכול ארוחות בוקר וצהריים קלילות הכוללות דגנים מלאים, ירקות ומנת חלבון.


2. שתו הרבה מים במהלך היום! שתייה מרובה של מים תגביר את תחושת השובע ותעזור לכם לשלוט במה שתאכלו בארוחות החג.


3. אל תגיעו רעבים לארוחות החג! אם תגיעו רעבים תגרמו לעצמכם לאכילה מוגברת ללא שליטה, לאכילת מנות גדולות ואפילו כפולות, לבליעה מהירה ולעיסה פחות טובה, לירידה בשיקול הדעת לגבי מה תאכלו, להעמסת מאכלים עתירי סוכר ופחמימה, לעומס על מערכת העיכול ולתחושת של עייפות וכבדות.


4. תכננו מה תאכלו לפני כל ארוחה. הקפידו לתכנן כמה דברים חשובים לפני הארוחה, כמו כמות הלחם שתאכלו, כמות הפעמים שתיקחו מנה נוספת, כמות השתייה המתוקה או האלכוהול שתשתו וכמות הקינוחים שתטעמו. הכינו מראש ואפילו בכתב את התכנון שלכם - זה יעזור לכם לעמוד במה שהצבתם לעצמכם כמו גדולים!


5. הגיעו לאימון בערבי החג ובחול המועד! אימונים במהלך החגים יתן לכם מוטיבציה מוגברת לשמירה טובה יותר על מה שתאכלו בארוחות החג...


6. אימרו לעצמכם - "די לתירוצים"! דמיינו את תחושת החרטה של אחרי ארוחה מלאה בסוכרים ופחמימות פשוטות, מלאה בלחם ובשתייה מתוקה -זה הרגע שלכם לצאת גדולים, לא להתפתות ולשמור על איזון גם בהמלך ארוחות החג.בארוחות החג:

1. היכולת שלנו לשמור על תזונה נבונה בארוחה מתחילה כבר במה נלבש. הקפידו ללבוש בגדים נוחים שאינם צמודים מידי ושאינם רפויים מידי. בגדים צמודים מידי יתנו לכם הרגשת כבדות ועייפות ובגדים רפויים עלולים לגרום לכם לאכול יות מידי.


2. אכילה מודעת מתחילה בתכנון נכון! אכילה בהיסח הדעת רק תגרום לכם להינות פחות מהאוכל, לצרוך כמות קלוריות גבוהה בהרבה ממה שאתם רגילים ובסופו של דבר לרגשות אשם.

אם תכננתם נכון מראש תוכלו לאכול בצורה מודעת וליהנות מהאוכל בכיף ובשמחה.


3. האם להימנע מלחם? לא! אין צורך להימנע לגמרי מלחם, אך יש לכם את היכולת לבחור את כמות הלחם ואם יש אופציה נוכל לבחור גם את סוג הלחם (לחם מקמח מלא). אם אנו המארחים נוכל לאפות את הלחם בעצמנו בצורה בריאה עם מעט מלח, סוכר ובתוספת דגנים מלאים.


4. סידור הצלחת שלי: יש לנו נטייה לסדר את צלחת האוכל בצורה קבועה. קודם אנו לוקחים מנת פחמימה, לאחר מכן מנת חלבון ובסוף מוסיפים את הירקות. אולי זו ההזדמנות להציב לנו יעד לשנה החדשה של סידור הצלחת בדרך קצת אחרת. נתחיל במנת ירקות גדולה כ-50% מהצלחת, נוסיף מנת חלבון כ- 30% מהצלחת ונסיים במנת פחמימה של 25% מהצלחת.


5. הדרך הטובה ביותר להימנע מקלוריות מיותרות וכמויות סוכר היא להימנע משתייה מתוקה. החליטו שהשנה אתם שותים רק מים ואלי כוס יין אחת בארוחה. אתם תעשו טובה ענקית לעצמכם - גם מבחינה בריאותית וגם מבחינת עלייה במשקל ואחוזי שומן!


6. זה בסדר להשאיר מקום לקינוח. סיימו את הארוחה בטעם מתוק ובהרגשה טובה שלא פספסתם כלום. הקפידו לטעום מהקינוח ולא להגזים בכמות קינוחים גדולה או במנות כפולות...


7. מתי מפסיקים לאכול?? בסיום הארוחה! הימנעו באכילת "פוסט ארוחה". פיצוחים, מנות נוספות או סתם נשנושים הם לגמרי לא הכרחיים. כנראה שהשעה כבר מאורחת וכבר שבעתם אז למה להעמיס עוד??


8. לא להתנצל! אם אתם מוזמנים זה בסדר להביא כמה תחליפים משלכם כמו רוטב לסלט... זה בסדר לסרב למאכלים שנראים לכם שומניים מידי או עתירי קלוריות... ואם כבר מציעים לכם לקחת שאריות הביתה - ביחרו את השאריות הבריאות יותר.


מאחלים לכם חג שמח, שנה טובה מלאה בבריאות, אושר והמון אימונים חזקים!


לעוד טיפים, מידע והכוונה, אנחנו פה בשבילכם...

בהצלחה :)

שלכם,

סטודיו הכושר של רחובות Team Zone.

210 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page