Teamzone200
top of page

המדריך המלא לבחירת המקום הנכון ביותר עבורי להתאמן בו

עודכן: 28 באוג׳ 2018

חדר כושר? סטודיו לאימונים בקבוצות? קרוספיט? זה המקום לפרט ולהרחיב את היתרונות והחסרונות של כל אחד ולתת לכם את כל הכלים להחליט מה הכי נכון עבורכם...

חדרי כושר ברחובות

עולם הכושר והבריאות רווי במתחמי כושר מכל הסוגים ואנו- שרוצים להיכנס לכושר, להיראות חטובים ולעשות טוב יותר לגוף ולנפש שלנו, צריכים להחליט מה הכי נכון עבורנו.

השאלה הראשונה שעלינו לשאול את עצמנו על מנת לקבל החלטה היא: מהו המקום שיגרום לי להתמיד לאורך הכי הרבה זמן? יתכן וישנו חדר כושר אשר דמי המנוי בו מאוד נמוכים, אך האם שווה לשלם אפילו סכום זעום למקום שלא נלך אליו בכלל? האם המקום קרוב לי לבית ויהיה לי קל להגיע אליו כמה פעמים בשבוע? האם האווירה במקום נעימה, אכפתית ומכבדת?

“A dream doesn't become reality through magic; It takes sweat, DETERMINATION and hard work"

שאלה נוספת שעליכם לשאול היא: האם אני אוהב להתאמן בקבוצה מול מאמן שבודק ומסתכל עלי, או האם אני מעדיף את השקט שלי, עם האוזניות שלי?

שאלה נוספת וחשובה ביותר היא: האם המקום מקצועי? האם צוות המאמנים מיומן ומוכשר לתת עצות ולהעביר אימונים? האם נצא מהאימון חזקים ובריאים יותר, או האם ישנו סיכון שנבצע תרגיל לא נכון ונפצע?


השוק וההיצע

חדרי כושר: כולנו מכירים את שוק חדרי הכושר, מגיעים מתי שנוח, עושים אימון בסטודיו גדול או אימון מתוך תוכנית אימון שקיבלנו בעבר וכך חוזר חלילה.

יתרונות:

ניתן להגיע מתי שנוח

קרוב לבית

ברב המקרים דמי המנוי יחסית נמוכים (אך עם התחייבויות ארוכות טווח)

ברב חדרי הכושר יש מקלחות, מלתחות ואף שירות מגבות

כל אחד מתאמן לעצמו ללא הפרעות

חסרונות:

אין יחס אישי - הרי אתם עוד לקוח מתוך אלפי לקוחות

אין גיוון באימונים

היכולת להתמיד היא נמוכה אם אין מוטיבציה פנימית גבוהה

עומס גבוה בשעות הערב

תנאי ביטול ויציאה קשים מאוד


קרוספיט: קרוספיט זוהי שיטת כושר אשר מתמקדת בשלושה אלמנטים עיקריים: תרגילים פונקציונאליים, גיוון כל פעם מחדש ואימון בעצימות גבוהה. האימונים נעשים בקבוצות במתחם הנקרא "בוקס" ועל מנת להדריך את האימון יש לעבור הכשרת קרוספיט בנוסף להכשרת מאמן.

קהילת הקרוספיט נחשבת לקהילה חזקה ותומכת ויוצרת אווירה חברתית ונעימה.

יתרונות:

מוטיבציה מאוד גבוהה להתמדה

אימונים חזקים ועצימים אשר יכולים להוביל לתוצאות יפות

מתחם פתוח

גיוון רב באימונים

תחושת קהילה

חסרונות:

אנשים חדשים הנחשפים לאימון מבצעים תרגילים ברמה גבוהה מידי עבורם מה שעלול לגרום לפציעה

לעיתים הקבוצות גדולות מידי ואין יכולת השגחה של מאמן על כל אחד באופן אישי

יש ללמוד ולתרגל את התרגילים המון פעמים עד שמגיעים לביצוע נכון

תרגילים המבוצעים כחלק מאימון בעצימות גבוהה עלולים לגרום לירידה בביצוע ולטכניקה לקויה מה שעלול לגרום לפציעות.


סטודיו לאימונים בקבוצות: כיום צצים יותר ויותר סטודיואים קטנים לאימונים בקבוצות קטנות. הסטודיו יכול להיות עבור תחום כושר ספציפי, כמו סטודיו לפילאטיס או סטודיו ליוגה, במקרה כזה השיעורים בסטודיו יתמקדו בתחום הכושר הספציפי.

ישנם סטודיואים המשלבים מגוון תחומים על סקלת הכושר וכוללים גם אימונים פונקציונאליים, אימוני אירובי ואימוני כוח. בדרך כלל השיעורים נעשים בקבוצות קטנות, עם יחס אישי גבוה כלפי המתאמנים. מחירי המנוי עלולים להיות גבוהים יותר אך הערך אותו מקבלים המתאמנים הוא גם גבוה הרבה יותר.

יש לשאול ולבדוק את הרמה המקצועית של המאמנים בסטודיואים הקטנים, על מנת להיות בראש שקט שאתם בידיים טובות.

יתרונות:

גיוון גבוה מאוד בתחומי האימון (למעט סטודיואים המתמחים בתחום כושר ספציפי)

יחס אישי

קבוצות קטנות היוצרות אווירה משפחתית ונעימה

אופציות מנוי קצרות יותר ואופציות לכרטיסיות

חסרונות:

קבוצות קטנות יכולות לגרום לעומס בהרשמה לשיעורים

עלות גבוהה יותר.


לסיכום, שלב ההתלבטות היכן להתאמן והיכן להפקיד את הגוף והבריאות שלנו הינו הכרחי לפני שאתם מוציאים את האשראי ומתחייבים לתקופות זמן ארוכות.

קחו כמה רגעים, בצעו סקר שוק, קראו חוות דעת, הירשמו לאימון ניסיון (אפילו אם בעלות סימלית), בקרו בחדר כושר בשעות העומס שלו בין 18:00-22:00, דברו עם המאמנים וקבלו המלצות מחברים.

תמיד תחשבו על הערך אותו תקבלו במסגרת האימונים שלכם, ואפילו כשאתם בבית - האם למאמנים אכפת ממני אם לא הגעתי כמה ימים להתאמן? האם מגוונים לי בתוכנית האימונים? האם קיבלתי יחס אישי אכפתי ואמיתי והאם במקום כזה אני יכולה להתמיד לאורך זמן?


אנו בסטודיו הכושר של רחובות - Team Zone, מעניקים לכם את כל הכלים להתמיד ולהצליח בפעילות גופנית, עם יחס אישי מנצח ורמה מקצועית ללא פשרות.

מוזמנים לפנות ולהתייעץ איתנו על כל דבר.


138 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page