Teamzone200
top of page

חמש טעויות תזונה שאתם חייבים להפסיק כדי לראות תוצאות אמיתיות!

עודכן: 13 במרץ 2019

אם אתם ממשיכים לתהות למה אתם לא יורדים באחוזי שומן, או במשקל, או למה אתם לא מתחטבים או עולים במסת שריר אולי תמצאו כאן את התשובות שתמיד חיפשתם...


תזונה נבונה

אתם כל הזמן מתלבטים מהי הדיאטה הטובה ביותר עבורכם? מרגישים שאתם לא מצליחים להתמיד בשום תוכנית תזונה או תפריט? הגיע הזמן להפסיק עם דיאטת ה"ללא סוכר לחודש" או "חצי יום צום למשך שבוע"... יש תקווה ופתרון למשהו הולם וחכם יותר!


אתם לא היחידים שמתמודדים עם הקושי הזה של התמדה בתוכניות תזונה, ובטח לא היחידים שמתקשים רואים את התוצאות במראה כמו שהייתם רוצים. החדשות הטובות הן שתמיד אפשר ללמוד מאלו שכבר חוו נסיונות כושלים בעבר ולמצוא דרך קצת יותר ברורה ויעילה שתוביל אתכם למטרה.


מעל 20 שנה של ניסיון משותף וראינו כבר הכל בכל מה שקשור לדיאטות ותפריטים...

קיבצנו עבורכם את הבעיות הנפוצות ביותר על מנת שאתם לא תחזרו על טעויות של אחרים ועל מנת שתוכלו להבחין בין טוב לרע בכל מה שקשור לתזונה ודיאטה.


חלק ממה שתקראו כאן אולי יהיה מובן מאליו עבורכם, אך אלו טעויות שחוזרות על עצמן פעם אחר פעם אפילו כשהן ידועות לכולנו... כבר מהתחלה שמירה על תזונה נכונה היא לא תהליך קל - אז אל תקשו על עצמכם מעל ומעבר למה שצריך.

"Exercise is KING, nutrition is QUEEN, put them together and you've got a KINGDOM"

טעות ראשונה - אתם מתחילים עם תפריטים ותוכניות תזונה שאינן מחזיקות מעמד לאורך זמן!

דיאטת כרוב ניצנים

תודו - אתם רוצים לראות תוצאות עכשיו ומיד! ככה העולם מתנהל היום, הסיפוק חייב להיות מיידי.

כאשר תשמעו על דיאטה שתעזור לכם להוריד הרבה במשקל בזמן קצר, זה ישר ימשוך לכם את העין, אך לא לקחתם בחשבון שאלו דיאטות מאוד מאוד מגבילות בכל מה שקשור למה אפשר או בעיקר, למה שאי אפשר לאכול.

לרב, בדיאטות כאלו יחתכו לכם מהתפריט קבוצות מזון שלמות או יקצצו לכם את הצריכה הקלורית לסף נמוך ביותר. דיאטות "כרוב ניצנים" כאלו, חד משמעית, אינן מחזיקות מעמד לאורך זמן!

מחקרים מראים שכל המשקל שירדתם יחזור חזרה ואף יותר, כבר במהלך החצי השנה הראשונה!

אפקטיביות לטווח ארוך צריכה להיות הגורם הראשון שלכם כשאתם בוחרים דיאטה מסויימת. תשאלו את עצמכם האם תוכלו להחזיק מעמד בתפריט או בתוכנית הזו לאורך זמן? אולי אפילו לכל החיים??


טעות שניה - אתם נוטים לקפוץ מתוכנית לתוכנית

מכל הלב

קפיצה מתוכנית לתוכנית הינה תופעה נפוצה, והכוונה היא שאחרי שכבר התחלתם תוכנית מסויימת אתם לא נותנים לה הזדמנות אמיתית להצלחה, אלא מחליפים אותה במשהו אחר ובסוף עוד חוזרים חזרה לתוכנית הקודמת... וחוזר חלילה.

החלפת תוכניות היא רק בגלל חוסר סבלנות ורצון לראות את התוצאה מיד ובקלות יותר. בנוסף, יש לנו נטייה לפקפק בתוכנית מסויימת ולאבד את הביטחון ברגע שכבר נהיה קשה או ברגע שלא הגענו לתוצאה מיידית.

ההתרגשות מהתחלה של תוכנית חדשה גם גורמת לקפיצה הזו מתוכנית לתוכנית. התחלתם תוכנית בשיא האנרגיה ולאחר כמה ימים ההתרגשות מתפוגגת, ואתם מחפשים התרגשות חדשה בדמות תוכנית חדשה. המעגל הזה לא נגמר ורק פוגע בכם בסופו של דבר.

הצלחה דורשת לא רק מוטיבציה אלא משמעת עצמית גבוהה!

משמעת עצמית זה הגורם המשפיע והמפתח להצלחה. המוטיבציה מתחילה את התהליך אך המשמעת העצמית משמרת אותה.

התחלתם תוכנית תזונה יעילה ובטוחה? תנו לה הזדמנות אמיתית של 100%!

זו הדרך היחידה שתוכלו באמת לדעת אם היא תצליח או לא.


טעות שלישית - אתם תמיד לא מתמידים!

התמדה

התמדה הינה גורם מפתח להצלחה בכל תוכנית תזונה, לא משנה מה המטרה שלכם. אם תתמידו רק 50-70% מהזמן זה פשוט לא יספיק.

חשוב מאוד להתמיד בתוכנית תזונה לפחות

80-90% מהזמן על מנת לראות תוצאות, וזאת בתנאי שבאחוזים הנותרים אתם יודעים לשים את הגבולות שלכם כשצריך.

היעזרו בבעלי מקצוע, חברים ומשפחה. אל תעברו את התהליך לבד אלא קבלו תמיכה מלאה מהסביבה שלכם, על מנת שתוכלו באמת להתמיד ולהצליח!


טעות רביעית - אתם הולכים מקיצוניות אחת לאחרת

קלוריות

דיאטה קיצונית אחת או אחרת מתייחסת לעובדה שאנו נוטים להקצין בצריכה קלורית בתקופות מסויימות ובתקופות אחרות אנו שומרים ומקצצים לגמרי בצריכה הקלורית.

דוגמאות טובות הן: יציאה לחופשה בה אנו מרשים לעצמנו לאכול ולצרוך המון קלוריות ובחזרה מהחופשה אנו מחליטים על שבוע של צריכה מינימלית של קלוריות!

גם בחגים ואחרי החגים אנו יודעים ללכת מקיצוניות אחת לשניה.

לפעמים זה אפילו קורה במהלך יום אחד... אתם מחליטים על ארוחת צהריים גדולה כשאחריה מגיע צום ארוך עד הבוקר למחרת.

מצב כזה יכול לגרום לסטטוס קוו שקשה לצאת ממנו ומעבר לכך זה יכול לגרום לכם להיות במערכת יחסים גרועה מאוד עם אוכל באופן כללי.

גם אם לרגע פספסתם משהו בתזונה שלכם, קבלו את זה בהבנה. חיזרו לעניינים ולתלם בלי רגשי נחיתות ואשמה - מה שהיה היה ועכשיו אתם צריכים לחשוב קדימה ולהתרכז במה שאתם הולכים לעשות.


טעות חמישית - אתם מציבים לעצמכם מטרות שאינן ריאליות

חיטוב

כמובן שאתם צריכים לכוון גבוה ולהציב לעצמכם מטרות וסטנדרטים גבוהים, אבל כל זאת בתנאי שאתם באמת מאמינים שתוכלו לעמוד בהם, שתוכלו להשקיע את הזמן, המאמץ והאנרגיה על מנת שתחוו הצלחה.

הצבת מטרות שאינן ריאליות - בעיקר לגבי ירידה במשקל, יכולות לגרום לתסכול מאוד גדול, אכזבה ובסופו של דבר נטישה מהתהליך.

רב האנשים מפסיקים הרגלי תזונה נכונים רק בגלל שהם הרגישו שהשקיעו אך לא קיבלו תמורה להשקעה.

האמת לאמיתה שכולנו צריכים להבין היא, שירידה במשקל, חיטוב, בניית מסת שריר וירידה בהיקפים ובאחוזי שומן - אלו כולם תהליכים שלוקחים זמן! אך לרובנו זוהי אמת שקשה לקבל...

השאלה הגדולה היא - מה זו מטרה ריאלית? ואיך מציבים ומתכננים אותה?

כמובן שזהו אינדיווידואלי לכל אדם, וישנם המון גורמים המשפיעים על קבלת ההחלטות האלו.

באופן כללי ובממוצע ניתן לרדת 0.5-1 ק"ג בשבוע לנשים, ולגברים 1-1.5 ק"ג בשבוע.

יש לקחת בחשבון שירידה במשקל אינה ליניארית ולאו דווקא תמשיך באופן קבוע. לפעמים אחרי תקופה מסויימת הגוף מתייצב על משקל מסויים ולא זז - אנו קוראים לזה תקופת "פלאטו".

אפילו בעבודה קשה, משמעת עצמית גבוהה והתמדה התוצאות פשוט לא באות, אבל זה בסדר - כי בראיה לטווח הארוך תראו את הירידה אם לא עכשיו אז עוד שבוע או שבועיים.

עם הזמן, כשתגיעו למשקל אופטימלי או למסת שריר מיטבית, יהיה עוד יותר קשה להגיע לחיטובים הקטנים ולעוד קילוגרם ירידה שתמיד רציתם - קחו את זה בתור שלב התחלתי חדש של שמירה לאורך זמן והתמקדות בפרטים הקטנים...

לגבי כל נושאי התזונה והכושר מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום, אנשים שעברו את ההכשרות המתאימות, כאלו שנותנים לכם השראה ומוטיבציה ועוזרים לכם עם משמעת עצמית והתמדה!


לעוד טיפים, מידע והכוונה, אנחנו פה בשבילכם...

בהצלחה :)

שלכם,

סטודיו הכושר של רחובות Team Zone.

241 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page