Teamzone200
top of page

Bad Habits that mess you up! ההרגלים הגרועים שהורסים לכם את הפיגורה ואת הכושר

עודכן: 2 בפבר׳ 2019

הגיע הזמן לשים את הדברים על השולחן ולהגיד את מה שחייבים!

לא מספיק רק להתאמן כדי לראות תוצאות - יש עוד המון גורמים שמשפיעים על השיפור בהישגים שלכם ועל הגוף שתמיד רציתם, ויש את אלו שרק הורסים לא משנה כמה חזק וכמה פעמים אתם מתאמנים!

היינו חייבים להציג את ההרגלים הגרועים האלה שרק גוררים אתכם אחורה ומעקבים אתכם מלראות את התוצאות שלכם!


ההרגלים שהורסים לכם את הפיגורה

כשאנו מתחילים באימונים יש לנו ציפייה נכונה לראות תוצאות. לכל אחד יש מטרות אחרות אם זה חיטוב, ירידה במשקל, עלייה במסת שריר, ריבועים בבטן, הישגים מסויימים, הצלחה של תרגיל ספציפי, מצב רפואי ועוד.

התמדה היא נקודה חשובה מאוד בדרך שלכם להצלחה... וכשלא רואים תוצאות ההתמדה הולכת ונעלמת.

מי לא רוצה להגיע למקסימום מיצוי היכולת שלו - כל אחד ואחת לפי המטרות והיעדים שהוגדרו בהתחלה?


אבל חשוב לדעת... יש מה שמעכב אתכם מלראות את התוצאות שתמיד רציתם - אותם הרגלים שאתם חייבים להפסיק ולהימנע מהם לגמרי!

"A change in bad habits leads to a change in LIFE"

1. תזונה לקויה

זהו נושא רחב מאוד, אך בשורה התחתונה התזונה היא אחד המדדים החשובים ביותר לבריאות ולכושר שלכם. מה שנכנס לגוף זה מה שבונה את הגוף - אם נכנס זבל כך הגוף יגיב ולהיפך.

בתזונה לקויה נתייחס לכמה דברים ספציפיים:

אוכלים כשלא רעבים - אכילה רגשית מתוך לחץ או דיכאון, הליכה למקרר מרב שעמום, נשנושים עם חברים או כל סיבה שבגללה אתם אוכלים למרות שאינכם באמת רעבים.

מה עושים? כשמגיעה התחושה הזו ספקו אותה בעזרת כוס מים עם לימון או נענע.


אי הקפדה על ארוחת בוקר מזינה - הארוחה שתסדר לכם את חילוף החומרים ותעזור לכם לשמור על צריכה קלורית מתונה לאורך היום... כל כך הרבה מאיתנו פשוט מדלגים עליה.

מה עושים? עניין של החלטה - לקום חצי שעה מוקדם יותר אם צריך ולאכול! זה משנה חיים...


אימון על בטן ריקה - בעיקר באימוני בוקר. המיתוס של להתאמן על בטן ריקה כבר מזמן הופרך. הגוף זקוק לאנרגיה על מנת להגיע לביצועים טובים וכדי למנוע פציעות.

מה עושים? אוכלים משהו קטן שנותן לכם אנרגיה כשעה שעתיים לפני האימון.


אכילת ג'אנק - ג'אנק פוד זה ממכר! חייבים להפנים את זה ומספיק שנוי קטן כדי לראות תוצאה אדירה.

מה עושים? מנסים להימנע כמה שיותר מאכילת אוכל מהיר ומעובד ומשתייה מתוקה. אתם מהווים גם דוגמא אישית לילדים שלכם אז תנו להם מזון בריא.


לא אוכלים אחרי אימון - בעיקר אחרי אימון ערב... הגוף זקוק לחלבון ואנרגיה גם לאחר האימון. הוא עובד קשה לבנות שריר ולספק אנרגיה מחודשת לתאים על מנת שתהיו חזקים וחטובים יותר.

הקפידו לא לפספס ארוחה אחרי אימון.

מה עושים? מתכננים מראש ארוחת ערב הכוללת חלבונים, סיבים ופחמימה מורכבת. היא לא צריכה להיות כבדה אבל כן מזינה.


2. עיניים במסך

נכון, כולנו צריכים את הזמן הזה מול הטלוויזיה לנקות את הראש. אבל כל זמן כזה שאתם מבלים מול הטלוויזה פירושו פחות זמן שבו אתם פעילים מבחינה גופנית.

מה עושים? קובעים זמן ספציפי (למשל שעתיים ביום) שזה הזמן המירבי שתבלו מול הטלווזיה. הקדישו יותר זמן למשפחה, לפעילות גופנית ולתחביבים אחרים שלכם.


3. עישון

הסטטיסטיקה לא משקרת... עישון הוא אחד הגורמים למוות מסרטן וממחלות לב. הרי כולנו יודעים זאת אך עדיין יש עוד מעשנים או מעשנים פסיביים!

עישון הוא הרגל שמאוד קשה להפסיק מאחר והניקוטין שבו ממכר מאוד. אם קיבלתם החלטה להפסיק מומלץ לקבל עזרה חיצונית על מנת לעשות זאת בהדרגה ובצורה חכמה ונכונה ללא תופעות לוואי.

עישון הוא אחד המעכבים העיקריים בחילוף חומרים ומוריד משמעותית את פוטנציאל הכושר והירידה במשקל שלכם.

קשה יותר לנשום בזמן אימון, הדופק עולה מהר מאוד ומרגישים שאין חמצן. חילוץ החומרים הנמוך אינו מספיק על מנת לגרום לגירעון קלורי ולירידה במשקל.

זהו אחד המעכבים העיקריים שלכם אל עבר התוצאות שאתם רוצים!

מה עושים? מחליטים שרוצים להפסיק, מקבלים הכוונה ותמיכה ומבצעים את התהליך בהדרגה.


4. כדורים נגד כאבים

התמכרות לכדורים נגד כאבים היא תופעה שכיחה. על כל כאב קטן בגוף לוקחים מיד כדור. צריך לזכור שיש השפעות רבות לכדורים הללו ועם הזמן הגוף כבר לא מגיב אליהם.

במצב של צריכה מוגברת של כדורים יש אפקט על חילוף החומרים ועל התמודדות הגוף עם בניית שריר לאחר אימון.

מה עושים? מיצאו דרכים אחרות להקל על הכאב. הטיפולים האלטרנטיבים הכוללים עיסויים, דיקור וכוסות רוח יכולים מאוד לעזור בהפחתת הכאב. כמו כן, שינה ותזונה נכונה ואימוני מתיחות ויוגה יורידו משמעותית את הסיכוי לכאב והסיכון לפציעה.


5. צריכת אלכוהול

אלכוהול יכול להיות על תקן רעל כששותים ממנו יותר מידי. צריכה של יותר משתי משקאות ביום מגבירה את הסיכון לסרטן, לחץ דם גבוה, דיכאונות ומחלות כבד.

כשאתם מתאמנים אתם עוד יותר הורסים את כל מה שבניתם והשקעתם באימון. חילוף החומרים יורד כמובן, רמות הסוכר בדם עולות והקלוריות מצטברות.

מה עושים? מגבילים את הצריכה היומית למקסימום אחת ביום, ובימים של אימון מנסים להימנע לגמרי.


6. שתיית מים בכמות נמוכה

10 כוסות מים ביום זה לא סתם... צריכת נוזלים בכמות גבוהה היא מאוד חשובה לחילוף חומרים ולהתאוששות השרירים מהאימון. בחורף אנחנו נוטים לשתות פחות וזה רק פוגע בנו.

עלינו להיות מאוד מודעים לכמות המים שאנו מכניסים לגוף ולא לשכוח את עצמנו בדרך.

חלקנו יכולים להעביר מספר שעות טובות ללא שתייה בכלל.

מה עושים? שמים תזכורות, רוכשים בקבוק מים נחמד ודואגים למלא אותו כל כמה שעות.


7. מחסור בשינה ועבודה בלילות

הגוף זקוק למנוחה ולשינה טובה על מנת להתאושש מאימון! השרירים נבנים ומתחזקים במיטה ולא בזמן אימון. במהלך הירדמות בלילה הגוף פועל על מנת לשקם ולתחזק את הגוף בכל המישורים. עלינו לתת לו לפחות שבע שעות על מנת שהשיקום יהיה אולטימטיבי ונקום בבוקר חזקים יותר.

**לאלו העובדים בלילה וישנים ביום - הגוף עובד על שעון מטבולי והיכולת שלו להשתקם ולהתחזק במהלך שינה בשעות היום הינה נמוכה בהרבה!

מה עושים? הולכים לישון שעה מוקדם יותר, משתדלים להיות מספיק פעילים במשך היום על מנת לעייף את הגוף ולתת לו את מה שהוא זקוק לו בלילה.הרגלים טובים משנים חיים

לעוד טיפים, מידע והכוונה, אנחנו פה בשבילכם...

בהצלחה :)

שלכם,

סטודיו הכושר של רחובות Team Zone.

217 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page